KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13546391
*
nr 1354 6391
Carl Gyllenberg
(1924-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 52x88cm
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2020
kl 20:34:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/10 20:29:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Läs mer om Carl Gyllenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gyllenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Läs mer om Carl Gyllenberg
nr 1354 6391
Carl Gyllenberg
(1924-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1923. Olja på duk, 52x88cm
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/10 20:29:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Gyllenberg
Carl Ivar Gyllenberg, svensk konstnär född 1924, död 2014.Läs mer om Carl Gyllenberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl gyllenberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37